Ładowanie …

MASSMAILER

INSTALACJA

Najpierw (błąd w .NET Framework związany z maksymalnym rozmiarem wysyłanych wiadomości) należy zainstalować łatkę do systemu windows. Łatę można pobrać z tej strony: http://connect.microsoft.com/VisualStudio/Downloads/DownloadDetails.aspx?DownloadID=30226 . Po pobraniu (link na dole strony) pliku zip i rozpakowaniu go należy uruchomić program „setup.exe” – sama procedura wymaga kilkukrotnego wciśnięcia przycisku „Dalej” . W razie konieczności program instalacyjny pobierze i zainstaluje .NET Framework, wymagany do działania MassMailera.

URUCHOMIENIE

Po instalacji program uruchomi się automatycznie. Utworzy się także skrót w menu Start -> MassMailer. Sama aplikacja jest prosta. Zaraz po uruchomieniu pokazuje się okno konfiguracji – należy wpisać tam adres serwera SMTP, port serwera SMTP, użytkownika i hasło. W zależności od ustawień serwera trzeba zaznaczyć (lub nie) pole „połączenie szyfrowane”.

MassMailer

Maksymalny rozmiar jest maksymalnym rozmiarem jednej wiadomości. W rzeczywistości należy podać rozmiar o 1-2 MB mniejszy niż maksymalny rozmiar wiadomości dla danego serwisu pocztowego. Wynika to z tego, że załączniki w wiadomościach e-mail są kodowane za pomocą algorytmu BASE64, który nieco zawyża rozmiar plików.

MassMailer

Jak widać okno główne programu jest również przejrzyste. Do maila można dodawać pliki pojedynczo (przycisk: „Dodaj Pliki”), lub masowo cały katalog razem z podkatalogami (przycisk: „Dodaj Katalog”).
Na chwilę obecną program obsługuje jedynie jednego  odbiorcę jednocześnie.

Podczas wysyłania do tematu podanego w programie dodawana jest informacja który to jest mail i z ilu maili składa się na całość.

Paczkę z instalatorem można pobrać stąd: MassMailer